Yaşadığımız Zor Günleri Birlikte Aştık

Ülkemizi derinden sarsan yangın ve sel haberlerine karşı hep birlikte kenetlenerek büyük bir mücadele örneği gösterdik. Şenpiliç olarak, yangın ve sel felaketlerinde yaralarımızı sarmak ve bu mücadelede halkımızın yanında olmak için canla başla çalıştık.

Antalya Manavgat’ta başlayıp ülkenin çeşitli illerine yayılan orman yangınlarını söndürme çalışmalarına destek olduk. Orman yangınlarının devam ettiği bölgelere kaymakamlıkların yönlendirmeleri ile içme suyu ve tüccar/plasiyer araçlarımız ile yardım malzemelerini taşıma görevini üstlendik.

DÜZENLİ YEMEK SERVİSİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Bununla birlikte gezici yemek pişirme aracımızla da Marmaris Merkez, Orhaniye ve Köyceğiz bölgelerindeki mağdur yurttaşlara düzenli olarak yemek servisi gerçekleştirdik. Söndürme çalışmalarına katılan görevlilerin ve vatandaşların kullanması için giysi yardımında bulunduk.

Batı Karadeniz Bölgesi’nde gerçekleşen ve çok sayıda yurttaşımızın yaşamını yitirmesine neden olan sel felaketine karşı da resmi makamlarca talep edilen ihtiyaçlar doğrultusunda yardımcı olmaya çalıştık.

Bu süreçte gece gündüz canları pahasına can kurtarmaya çalışan, seferber olan tüm ekiplere, vatandaşlara, sivil toplum kuruluşlarına ve destek veren herkese minnettarız.

Comments are closed.

Navigate