Şenpiliç Markasının Gücünü Her Zaman Kullanıyoruz

Şenpiliç Kastamonu bayisi Erdal Mustafacıoğlu’nun sahip olduğu Ulus Gıda, yaklaşık 35 yıldır tavukçuluk sektöründe yer alıyor. Şenpiliç ile geçtiğimiz yıl çalışmaya başladıklarının altını çizen Erdal Mustafacıoğlu, “Önceki yıllarda da birçok firmanın bayiliklerini yürüttük. Şenpiliç bayisi olduktan sonra ise müşterilerimizden olumlu tepkiler aldık. Şenpiliç’in bilinirliği ve marka değeri çok yüksek ve biz bu süreçte markanın gücünü yaygın olarak kullandık” diyor.

Şenpiliç ile tanışma hikayenizi anlatır mısınız?

Şenpiliç ile 2020’de çalışmaya başladık. Şenpiliç ürünlerinin kaliteli ve hizmet ağının geniş olmasından dolayı Şenpiliç bayisi olmayı tercih ettik. Kastamonu’da geçen yıl biz sadece alt bayi olarak çalıştık. Alt bayi olarak sahil tarafında İnebolu, Cide, Doğanyurt, Bozkurt, Çatalzeytin, Abana ve Ağlı’da hizmet verdik. Şenpiliç yönetimi çalışmalarımızı takdir ederek bize Kastamonu Merkez’i de vermeyi uygun gördü. Son 5 aydır da tüm Kastamonu’da hizmet vermeye devam ediyoruz.

Alt bayilik döneminizde Şenpiliç ile nasıl çalışmalar yürüttünüz?

Şenpiliç zaten penetrasyonu yüksek olan bir firma. Biz başka firmalarla da görüştük. Ama bu kadar yaygın olmadıklarından dolayı o firmaları tercih etmedik. Şenpiliç’in yaygınlığının yanısıra ürün kalitesinde de büyük bir farklılık var. Müşteri memnuniyeti çok yüksek bir marka olmasının da bayi olma kararımızda büyük etkisi oldu.

Şenpiliç bayisi olduktan sonra müşterilerinizden nasıl geri dönüşler aldınız?

1987 yılından bu yana sektörde yer alıyoruz. Daha önce de çok bayilikler yaptık. Şenpiliç bayisi olduktan sonra müşterilerimizden hiç olumsuz tepki almadık. Satışlarımızda da artış yaşadık. Şenpiliç’in oturmuş bir müşterisi var. Biz bu süreçte markanın gücünü kullandık.

Şenpiliç satış bayisi olmanız firmanıza ne gibi faydalar sağladı?

Öncelikle tonajımız arttı. Bu kadar yaygın satış ağımız yoktu. Biz uzun yıllardır sektörde olduğumuzdan belirli bir müşteri portföyümüz zaten vardı. Biz bu gücümüz ile Şenpiliç markasının kalitesini birleştirdik.

Bölgenizde yaşanan sel felaketi tüm sektörler için oldukça zor şartları beraberinde getirdi. Sizin bu süreçle ilgili değerlendirmeleriniz nelerdir?

Selden en çok zarar gören yer Bozkurt oldu. Bozkurt’ta ciddi bir göç durumu yaşandı. Ayakta esnaf kalmadı. Bozkurt’un ayağa kalkması zaman alacak. Ulus Gıda olarak biz de elimizden gelen yardımları afetzedelere yaptık. Bu süreçte Şenpiliç de afetzedelere ve yardım için giden ekiplere ellerinden gelen her türlü yardımda bulundu. Bu anlamda da Şenpiliç’e teşekkür ediyoruz.

Yıl sonuna kadar ki süreci dikkate aldığınızda hedefleriniz neler? Öğrenebilir miyiz?

Bizim potansiyelimiz ağırlıklı olarak sahil bölgelerinde. Yaz aylarında aşırı kalabalık oluyor. Merkezde ise okullar açılınca biraz hareket yaşanıyor. Sahil tarafında en çok tabaklı ürünlerimizden satıyoruz. Şenpiliç ile yollarımızın kesişmesinden büyük mutluluk duyuyoruz ve birlikte büyüme hedeflerimize en kısa zamanda ulaşacağımıza inanıyoruz.

Comments are closed.

Navigate