Evinizin Havasını Değiştirecek Renkler

Yaşam alanlarımızda her zamankinden daha çok renge ihtiyaç duyuyoruz. 2020 yılında başlayan küresel salgın, iklim krizi, seller ve yangınların beraberinde getirdiği yepyeni yaşam alışkanlıkları evlerimizde de tercihlerimizi değiştirmeye neden oluyor. Yüzünü doğaya çevirenler, kendini iyi hissettiren renklere yöneliyor. Özellikle son yıllarda renklerin, bireylerin o anki ruh halini ve günlük modunu etkilediği tezinden yola çıkan trendler yükseliyor. Kişiler, yaşam alanlarında renkleri seçerken, yaratmak istediği duyguya odaklanıyor. Doğru tonlarda kullanılan renkler, enerjinizi yükseltirken evinize de çok hoş bir hava katıyor. Renklerin dünyasını ve etkilerini sizler için sıraladık;

  • MAVİ : Şehir yaşamının vazgeçilmezlerinden olan soğuk mavi tonları, oturma odalarında sıklıkla tercih ediliyor. Beyaz renk ile birleştiğinde ise dinlendirici ve elegan bir etki yaratıyor.
  • SARI : Enerji patlamasını anımsatan sarı, evlerde canlılık ve neşeyi çağrıştırıyor. Kimi zaman masa üzerinde kullanılan bir çiçekte, kimi zaman da duvarda bulunan bir çerçevede alanın enerjisini yükseltiyor.
  • YEŞİL : Enerji patlamasını anımsatan sarı, evlerde canlılık ve neşeyi çağrıştırıyor. Kimi zaman masa üzerinde kullanılan bir çiçekte, kimi zaman da duvarda bulunan bir çerçevede alanın enerjisini yükseltiyor.
  • TURUNCU: Abartıdan uzak bir şekilde tercih edilen turuncu, toprağı çağrıştıran tonlarıyla bulunduğu her ortama pozitif bir duruş getiriyor.

Comments are closed.

Navigate