Soğuk Kış Aylarında Sokak Hayvanları İçin Neler Yapabilirsiniz?

Soğuktan korunmak sadece insanlar için değil, tüm canlılar için çok önemli. Soğuk hava şartlarının etkisini azaltacak uygulamalar yapmanın yanı sıra kış aylarında yapmamız gerekenler ile sokak hayvanlarının hayatlarını kurtarabilirsiniz.

BİR KAP SU VE YEMEK BIRAKIN

Sadece soğuk kış aylarında değil, her mevsim onlar için kapınızın önüne bir kap su ve yemek bırakabilirsiniz. Mama alamayacak olsanız bile o gün sofranızdan artan yemeklerinizi sevimli dostlarımızla paylaşabilirsiniz.

SOĞUKTAN KORUNMALARI İÇİN EV YAPIN

Sokak hayvanları için yiyecekten sonraki en büyük ihtiyaç barınmadır. Evinizde kullanmadığınız battaniyeleri karton kolilere sererek sokak hayvanları için yağmur almayan yerlerde kullanabilirsiniz.

CAMLARINIZIN ÖNÜNÜ DOLDURUN

Camlarınızın da önüne bir kap su ve kuşların tüketebileceği türden yiyecekler koyabilirsiniz.

ARABANIZIN KAPUTUNU KONTROL EDİN

Sokakta yaşayan hayvanların soğuk günlerde ısınmaları için en uygun ortamlardan birisi yeni park etmiş arabaların motor bölümleridir. Yeni kapatıldığı için sıcak olan ve bu ortamlara sığınan kedi ya da köpekler çoğu zaman dikkatsizlik sebebiyle ciddi şekilde yaralanabiliyorlar. Bu nedenle özellikle karlı günlerde arabanızı çalıştırmadan önce mutlaka kaputu kontrol edebilir, motor bölümüne, lastik üstlerine ve aracın altına göz atabilirsiniz.

Comments are closed.

Navigate