“Türkiye’de İlk Tavuk Dönerci Biziz”

Check’up Fast Food’un sahibi Reyhan Hayır, ‘’Türkiye’de ilk tavuk dönerci biziz. Biz burayı açtığımızda Türkiye’de tavuk döner diye bir şey yoktu’’ dedi.

İstanbul’un Fatih semtinde bulunan Check’up Fast Food’un sahibi Reyhan Hayır, “Türkiye’de ilk tavuk dönerci biziz. Biz burayı açtığımızda Türkiye’de tavuk döner diye bir şey yoktu’’ dedi. Yenigün Gazetesi’nden Hüseyin Kılınç’a röportaj veren Reyhan Hayır, özetle şu ifadelere yer verdi: “Biz burayı açtığımızda tavuğun döner olabileceği, bu şekilde satılabileceği düşüncesi yoktu. O dönemde sadece çevirme tavuk vardı. O da belirli yerlerdeydi. Yaygın değildi. Biz burada tavuk döner satmaya başladığımızda herkes hayretle bakıyordu. Tavuk döner fikri bize aitti.’

“AÇILDIĞIMIZ GÜNDEN BERİ HİÇ DEĞİŞMEDİK”

“Türkiye’nin neresini gezerseniz gezin bizdeki garnitür sistemini hiçbir yerde bulamazsınız’’ diyen Reyhan Hayır, ‘’Bizim özel baharatlarımız var. Ekmeğimiz bize özeldir. Pide ekmek. Kışın havuç ve soğan yazın biber ve soğan koyuyoruz dönere. Ayrıca sebze de var dönerlerimizde. Biz açıldığımız günden beri hiç değişmedik. Döner dışında hiçbir şey satmadık. Kışın bazen çorba veriyoruz. Bizim oturmuş bir müşteri portföyümüz var. 25 yıldır bizi tercih eden müşterilerimiz var. Türkiye’nin neresine giderse gitsin İstanbul’a geldiğinde bize mutlaka uğrayan müşterilerimiz var. Adana’ya İzmir’de Mardin’e döner gönderdiğimiz müşterilerimiz oldu’’ diye konuştu.

Comments are closed.

Navigate