Engelliler Haftası Özel Programla Gerçekleştirildi

10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından program düzenlendi. Erenler Özel eğitim Anaokulu ve ilçedeki özel eğitim sınıfı bulunan okulların katkılarıyla düzenlenen programda çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Etkinliğe; Şenpiliç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi özel eğitim sınıfı öğrencileri, öğretmenleri ve velileri de katıldı.

Özel eğitim öğrencilerinin kortej yürüyüşüyle başlayan program, Yunus Emre Parkı’ndaki Belediye Konferans Salonu’nda devam etti. Salon programı öncesinde günün anlam ve önemiyle ilgili resim ve çalışmalardan oluşan sergi gezildi. Özel Eğitim Anaokulu Müdürü Muhammet Arslan’ın açılış konuşması yaptığı Engelliler Haftası Kutlama Programında öğrencilerin hazırladığı birbirinden güzel etkinlikler büyük beğeni topladı.

Program sonunda İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, bu özel güne özel program hazırlayan öğrencileri, öğretmenleri ve okul yöneticilerini ayrı ayrı tebrik ederek “Bizim en kıymetlimiz olan çocuklarımızı çok seviyoruz” dedi. Savaşçı, özel çocuklara ayrı bir önem verilmesi gerektiğinin de altını çizdi.

Comments are closed.

Navigate