Günlük Hayatta Kullanabileceğiniz Pratik Geri Dönüşüm Fikirleri Neler?

Dünyanın daha temiz ve yaşanabilir bir hale gelmesi ve iklim değişikliği, küresel ısınma gibi sorunlara çözüm üretmek için geri dönüşüm bir tercihten ziyade zorunluluk haline geldi. Bu noktada bireysel olarak evde de önlemler alabilir hatta bu süreci eğlenceli hale getirecek geri dönüşüm fikirleri geliştirebilirsiniz.

AHŞAP KASALARI KULLANABİLİRSİNİZ

Ahşap kasalar, evin her alanında birçok mobilya yerine kullanabileceğiniz ve tamamen size özel tasarımlar yaratırken bir taraftan da geri dönüşüme katkı sağlayabilirsiniz.

SAKSI OLARAK PLASTİK ŞİŞELER

Plastik, doğru şekilde ayrıştırılmadığında ve doğaya karıştığında çevreye oldukça ciddi zarar veren maddeler arasında yer alıyor. Plastik şişeleri yan tarafında dikdörtgen şeklinde bir boşluk açarak saksı haline getirebilirsiniz.

CAM ŞİŞELER İLE DEKORATİF ÜRÜNLER

Cam şişeleri de plastik şişeler gibi ellerinizle dönüştürebilir ve yepyeni bir dekoratif ürün yaratabilirsiniz. Cam şişeleri değişik renklerde cam boyaları ile boyayarak aksesuar yapabileceğiniz gibi mum ya da led ışıklar ile bir aydınlatma objesine de dönüştürebilirsiniz.

ESKİ KOTLARDAN TARZ ÇANTALAR YAPABİLİRSİNİZ

Eskimemesine rağmen modası geçtiği ya da artık bedeninize uymadığı gerekçesiyle çöpe atmayı düşündüğünüz kotlarınızı tarzınıza uygun çantalara dönüştürebilirsiniz.

Comments are closed.

Navigate