Haşim Gürdamar’a Onur Plaketi

Sakarya Üniversitesi tarafından düzenlenen ve 6 farklı festivalin bir arada gerçekleştiği SAÜFEST; 9-18 Mayıs tarihleri arasında düzenlendi. “Şehir kampüste buluşuyor” sloganıyla gerçekleşen SAÜFEST etkinlikleri Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsü’nde on gün boyunca devam etti. Üniversitelerde düzenlenen bahar şenliği formatından farklı olarak planlanan SAÜFEST; merkezine kitap ve kariyeri alarak üniversite öğrencilerine bilgi ve network sağlama konusunda fırsatlar sunmayı amaçladı.

Öğrencilerin yoğun katılım gösterdiği etkinliğin açılış törenine katılan Yükseköğretim Kurumu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, yaptığı konuşmada; 50 yıl önceki Türkiye ile şu anki Türkiye’nin aynı olmadığını belirterek, ‘‘Fakat bizler daha iyi olmayı istiyoruz ve olmalıyız da. Bu ancak bizlerin işlerimizi daha iyi yapmasıyla olabilir. İster YÖK Başkanı ya da Rektör, ister talebe olalım; herkes elinden gelenin en iyisini yaparak ülkenin kalkınmasına fayda sağlayabilir” dedi.

Konuşmanın ardından Prof. Dr. Erol Özvar, bilginin üretildiği ve sürükleyici bir güce dönüştürüldüğü bilim merkezlerine sunmuş olduğu sürekli katkı için SAÜFEST Onur Ödülü’nü Şenpiliç Kurucusu ve Onursal Başkanı Haşim Gürdamar’a taktim etti.

Comments are closed.

Navigate