Şenpiliç’le İstanbul Festivali’nde Doyasıya Eğlence

23 Temmuz’da kapılarını açan ve yirmi üç gün boyunca sanatı, kültürü, eğlenceyi ve şehrin tüm ışıltısını sunan İstanbul Festivali’ne Şenpiliç olarak sofraları festivale çeviren lezzetlerimizle biz de katıldık.

Türkiye’nin en sevilen sanatçılarının konserlerle ve sahne şovlarıyla sevenleriyle buluştuğu İstanbul Festivali’nde tiyatro, dans gösterileri, performans sanatları, geleneksel sanatlar, resim, heykel, fotoğraf, ünlülerle buluşma, imza günleri gibi organizasyonlar da gerçekleştirildi.

İnfluencerlar, turnuvalar, bilgi yarışmaları ve söyleşilerle renklenen İstanbul Festivali’nde, çocuklar da unutulmadı. Drama, dans, sanat atölyeleri, kukla ve tiyatro gösterileri, planetaryum, eğlence merkezi, oyun alanları ile birlikte nitelikli ve sanatsal etkinlikler eşliğinde çocuklar hem eğlendiler hem öğrendiler.

ŞENPİLİÇ OLARAK İSTANBUL FESTİVALİ’NE LEZZET KATTIK

Sokak lezzetlerinin ve ünlü şeflerin özel tarifleriyle lezzetlenen İstanbul Festivali’ne Şenpiliç olarak sofraları festivale çeviren lezzetlerimizle biz de katıldık ve festivalin tematik sponsorları arasında yer aldık. Bu kapsamda bir de kampanya düzenledik. Kampanya kapsamında 13 Temmuz – 13 Ağustos tarihleri arasında İstanbul PERDER’e üye marketlerden Şenpiliç ürün alışverişi yapan herkes İstanbul Festivali’ne katılmak için bilet kazandı. Ayrıca festival süresince kurduğumuz standımızda ziyaretçilerimize Şenpiliç lezzetlerini tattırarak, çeşitli aktiviteler ve yarışmalar da düzenleyerek keyifli vakit geçirmelerini sağladık.

Şenpiliç olarak sponsorları arasında yer aldığımız festival süresince kurduğumuz standımızda ziyaretçilerimize Şenpiliç lezzetlerini tatlandırdık. Çeşitli aktiviteler ve yarışmalar düzenleyerek keyifli vakit geçirmelerini sağladık.

“İSTANBUL ŞARKISI”

POPSAV (Popüler Müzik Sanatı Vakfı) ve Türker Reklamcılık & Organizasyon öncülüğünde, popüler müzik kültürüne yeni bir repertuvar kazandırmak amacıyla projelendirilen İstanbul Şarkı Yarışması’nda finale kalan “İstanbul Şarkıları” da İstanbul Festivali iş birliğinde festivalin son gecesinde seslendirildi.

Yapılan jüri değerlendirmesi sonucunda, üçüncülüğü Nebi Birgi’nin seslendirdiği, bestesi Mine Mucur’a ait “Hülya Gibi İstanbul” adlı şarkı elde ederken, Cenk Taşkan’ ın bestelediği ve Uğur Etiler’in yorumladığı “İstanbul” adlı şarkı ikincilik ödülüne layık görüldü. İstanbul Şarkı Yarışması’nın kazananı ise İsmet Taşçeşme’nin yazdığı ve yorumladığı “İstanbul Şarkısı” adlı eser oldu.

İKİ KITAYI BİRLEŞTİREN İSTANBUL’UN FESTİVALİ

Bu yıl ilki düzenlenen ve 7’den 70’e herkesi kültür, sanat ve eğlencede buluşturan İstanbul Festivali; tarihi ve kültürel zenginlikleriyle büyüleyen, gece gündüz eşsiz manzaralar sunan, çeşit çeşit lezzetleriyle akıllarda kalan dünyanın en büyük şehirlerinden biri İstanbul’u tüm özellikleriyle yansıtan ve yaşatan bir organizasyon oldu.

Aynı zamanda Türkiye’nin en uzun ve kapsamlı festivali olan organizasyon, zengin içeriği ile sadece İstanbul’da yaşayanları değil, İstanbul’u yaşamak isteyen herkesi ağırladı.

“İstanbul Çok Büyük, Sen Bi’ de İstanbul’un Festivalini Gör!” sloganıyla bu yıl ilk kez düzenlenen “İstanbul Festivali”, Festival Park Yenikapı’da 23 gün boyunca konserlerden tiyatroya, çocuk atölyelerinden e-spor etkinliklerine, gastronomiden sanata birçok etkinliği bir arada sundu ve milyondan fazla ziyaretçiyi ağırlayarak büyük bir başarıya imza attı.

Comments are closed.

Navigate