2,5 Yılda 53 Bin Kişi İstihdam Edildi

COVID-19 salgınına rağmen Sakarya’da son 2,5 yılda 53 bin kişi istihdam edildi. Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, kentte yatırıma, üretime ve istihdama katkı sunan firmalara teşekkür ziyaretinde bulundu. Bu kapsamda Şenpiliç’in Söğütlü Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan fabrikasını da ziyaret etti.

Şenpiliç Genel Müdürü Aydın Başyurt ile bir aray gelen Vali Çetin Oktay Kaldırım, ayrıca vardiya artışı nedeniyle ilave 200 kişilik istihdam sağlayan Şenpiliç’e teşekkür belgesi takdim ederek, çalışanlara da teşekkür etti.

Yaptığı açıklamada kentin yatırım ve istihdam açısından önemli çekim merkezi olma özelliğini sürdürdüğünü belirten Vali Kaldırım, “İlimizin COVID-19 öncesi Ocak 2020 ayında 210 bin 493 olan sigortalı çalışan sayısı, Haziran 2022 ayı itibarıyla 263 bin 358 kişi olmuştur. Diğer bir ifadeyle geçen 2,5 yıllık süreçte COVID-19’a rağmen ilimizin çalışan sayısı yaklaşık 53 bin kişilik artış kaydetmiştir” değerlendirmesinde bulundu.

Ziyarette Vali Kaldırım’a Söğütlü Kaymakamı Cevat Gün, Söğütlü Belediye Başkanı Koray Oktay Özten, Söğütlü OSB Bölge Müdürü İsmet Altunışık ile İŞ-KUR İl Müdürü Tekin Kaya da eşlik etti.

Comments are closed.

Navigate