İpek Üstündağ’a Türkiye’nin Lider Kadınları Ödülü

Uluslararası Kadın Forumu (IWF) ve Bahçeşehir Üniversitesi iş birliğiyle hayata geçirilen “Karar Mekanizmalarında Kadın Liderler Projesi” kapsamında aralarında Şenpiliç Yönetim Kurulu Başkanı İpek Üstündağ’ın da bulunduğu, Türkiye’de çeşitli alanlarda başarıya ulaşmış 100 kadın ödüllendirildi.

Uluslararası Kadın Forumu Türkiye ve Bahçeşehir Üniversitesi tarafından, kamuda ve özel sektörde, kendi alanlarında başarılı 100 kadın lider belirlendi. Sanayi kuruluşları, Yargıtay, Sayıştay, Yüksek Hakimler Kurulu, yerel yönetimler, Yüksek Öğretim Kurumu, devlet ve vakıf üniversiteleri kategorilerinde seçilen lider ve öncü 100 kadın, ödüllerini Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop’tan aldı.

Türkiye’nin ilham veren kadın liderlerini TBMM Başkanlık konutunda ağırlayan Şentop, kadınların yönetici olarak ön plana çıkması bakımından Türkiye’nin oldukça iyi bir yolda olduğunu söyledi.

Kadınların sosyal ve ekonomik konumlarını iyileştirmek için sorumluluğu bulunan tüm taraflarca çalışmalar yapılmalıdır. Bu alanda gerekli politikaların oluşturulması ve bu politikaların sağlıklı bir şekilde yürütülmesi sürdürülebilir ekonomi ve ülkemizin geleceği için kritik öneme sahiptir.

Comments are closed.

Navigate