Şenpiliç MTAL’da Dünya Gıda Günü

Sakarya Erenler Şenpiliç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 16 Ekim Dünya Gıda Günü kapsamında Gıda Teknolojisi Alanı öğretmenleri ve öğrencileri ile çeşitli etkinlikler düzenledi.

Gıda Teknolojisi Alanı öğretmeni Asuman Yüksel’in sunumu ve öğrencilerin Gıda Günü ile ilgili bilgilendirilmeleri ile başlayan etkinlik; İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ercan Zengin, Sakarya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda Mühendisi Fatma Yalçınkaya, Şenpiliç Kalite Güvence Yöneticisi Merve Ağan Kulakaç, Aydın Kuruyemiş İnsan Kaynakları Müdürü Ebubekir Danışman, Adalılar Kuruyemiş Gıda Mühendisi Beray Ersöz ve mezun Semih Tok’un günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalarıyla devam etti. Sınıflarda gerçekleştirilen Dünya Gıda Günü ile ilgili bilgilendirme sunumlarıyla öğrencilere gıda güvenliği, açlıkla mücadele ve sürdürülebilir gıda üretimi konularında farkındalık kazandırılması sağlandı.

2022 Dünya Gıda Günü’nün “Kimseyi Geride Bırakma” temasıyla İngilizce Öğretmeni Emel Baydar tarafından düzenlenen “Gıda Günü Özel Resim Yarışması”nda dereceye giren Nazlınur Şıkşık, Derya Seçkin ve Elif Yağmur Dayı da etkinlikler kapsamında ödüllerini aldılar.

Comments are closed.

Navigate