İTÜ İnşaat Fakültesi Haşim Gürdamar Kız Öğrenci Yurdu’nun Yapımına Başlandı

Eğitim alanında gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekleyen Şenpiliç, İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Kampüsü’nde kız öğrenci yurdu binasının yapımını başlattı. Hızla devam eden ve “Haşim Gürdamar Kız Öğrenci Yurdu” adını taşıyacak olan proje Eylül ayında tamamlanarak öğrencilere kapılarını açacak.

Güven dolu bir geleceğin ve refah seviyesi yüksek toplumların başarılı nesillerin yetişmesiyle mümkün olduğunu vurgulayan Şenpiliç Kurucusu ve Onursal Başkanı Haşim Gürdamar, bu vizyon doğrultusunda eğitim alanında sosyal sorumluluk projelerine öncelik veriyor. Son olarak İTÜ Ayazağa Kampüsü’nde kız öğrenci yurdu yaptırarak, eğitimde sürekliliğin en önemli gerekliliklerinden biri olan barınma ihtiyacına yönelik önemli bir projeye daha imza atan Şenpiliç, “İTÜ İnşaat Fakültesi Haşim Gürdamar Kız Öğrenci Yurdu Projesi”ni hayata geçirdi. Yurt 2023-2024 eğitim öğretim yılında öğrencilere kapılarını açacak.

Toplam yatırım maliyeti 200 milyon TL’ nin üzerinde olan yurt projesi 1.200 m2 alan üzerine kurulu. Altı kattan oluşan yurt toplam 7.200 m2 kapalı alan içerisinde 280 yatak ve ilave 30 yatak – engelli kapasitesine sahip olacak. Yurtta konforlu öğrenci odaları, geniş banyolar ve tuvaletler, sosyal alanlar, etüt merkezi, spor odaları, yemekhane ve öğrencilerin yemek pişirebilecekleri mutfak ve depolar ile ihtiyaç duyacakları her türlü fiziki imkân sağlanmış olacak.

Odalar ve genel kullanım alanları tamamen modern eşyalarla donatılmış olup, telefon ve internet bağlantısı kesintisiz olarak verilecektir. Televizyon odaları, etüt salonları ve ortak kullanıma açık oturma mekânları, mutfak, çamaşır yıkama ve ütü odalarının yanında, 24 saat sıcak su, güvenlik ve temizlik hizmetleri ile yurt, il dışından gelen öğrencilere rahat, huzurlu, çağdaş, yüksek standartlı barınma olanağı sunacaktır.

Modern mimarisi ve fiziksel olanaklarının yanı sıra teknik alt yapısıyla da ön plana çıkan öğrenci yurdu, öğrencilerin günümüz teknolojisini kolaylıkla yakalamalarını sağlayacak teknolojik donanımlara sahip.

Comments are closed.

Navigate