Türkiye’nin En Başarılı İhracatçılarından Biri Şenpiliç

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından “Türkiye’nin En Başarılı İlk 1000 İhracatçısı” listesi açıklandı. TİM tarafından 2022 yılı ihracat rakamları dikkate alınarak yapılan açıklamaya göre Şenpiliç, ilk 1000 ihracatçı arasında 296’ncı sırada yer aldı.

Türk sanayisinin güneydeki üssü, Adana ve bölge ekonomisinin itici gücü Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nden (AOSB), Şenpiliç’in de dahil olduğu 16 firma, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan “Türkiye’nin En Başarılı İlk 1000 İhracatçısı” listesinde yer aldı. Şenpiliç, TİM’in 2022 yılı ihracat rakamlarına göre ilk 1000 ihracatçı arasında 296’ncı oldu.

AOSB Yönetim Kurulu Başkanı ve Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkan Vekili Bekir Sütçü, ihracatın devler ligi olarak tanımlanan listeye geçen yıl 15 firma ile giren AOSB’nin, bu yıl 16 firma ile yer alarak artış gösterdiğini, bu sayının her yıl artması için AOSB sanayicilerinin üretmeye ve ihracat yapmaya devam edeceklerini ifade etti. Üretimleri, istihdamları ve ihracatları ile ülke ekonomisine değer katan 16’sı AOSB’den toplam 21 firmayı tebrik eden ve ihracatı artırmanın önemine vurgu yapan AOSB Başkanı Sütçü, “İhracat bir ülke için zenginleşmenin en önemli kriterlerinden birisidir. Sanayileşmeyi teşvik eden, arz ve talep dengesinin sağlanmasına yardımcı olan, ülkeye dış kaynaklı yabancı para girişinin artmasını ve döviz rezervlerinin artırılmasını sağlayan ihracatımızı artırmak zorundayız. Bunun için global pazarda rekabet gücü olan üretimlerle ülkemizin büyümesine ve daha da güçlenmesine omuz verme çabamız devam edecektir” dedi.

Comments are closed.

Navigate