Cumhuriyetimiz En Büyük Değeri Kadınlarımıza Verdi

Şenpiliç Ailesi olarak bu yıl 45. yılımızı kutluyoruz. Kuruluşumuzdan bugüne kadar çalışanlarımız, üreticilerimiz, bayilerimiz ve tedarikçilerimizle birlikte istikrarlı ve sağlam adımlarla büyüdük. Bugün Türkiye’nin en büyük 100 sanayi kuruluşundan biri ve piliç eti üretiminde Türkiye’nin lideriyiz. Bugünlere hep birlikte geldik. Bu süreçte Şenpiliç olarak benimsediğimiz doğruluk, dürüstlük, çalışkanlık ilkelerinden hiçbir zaman taviz vermedik, işimizi yaparken topluma karşı sorumlu olduğumuzu hiç unutmadık. Cumhuriyet ile birlikte büyüdük ve güçlendik.

Cumhuriyetle birlikte ülkemizde eşitlik, eğitim, bilim, kültür, sanat, sanayi, üretim, ticaret doğdu, büyüdü ve gelişti. Cumhuriyetin ellerinden tuttuğu bu ülkenin çocukları ve gençleri eğitimle, fırsat eşitliğiyle, seçim yapabilme özgürlüğüyle, özgüvenle toplumun her alanında yer aldılar, kendilerini geliştirdiler ve bugünkü Türkiye’yi inşa ettiler.

Tüm bunlar olurken, Cumhuriyet en önemli değeri de kadınlarımıza verdi. Onları el üstünde tuttu, öne çıkardı, eğitime ve çalışma hayatına katılma fırsatı, seçme ve seçilme hakkı sundu. Cumhuriyet Türkiye’si tüm bunları pek çok dünya ülkesinden önce öngörerek kadının eğitimine, iş gücüne katılımına ve sosyal açıdan güçlenmesine Medeni Kanun ile olanak sağladı. Kadınların iş gücüne katılmadığı bir ekonominin gelişmesi ve ülkenin kalkınması mümkün olmaz.

Şenpiliç olarak biz de sürdürülebilir kalkınmanın, kadınların başta iş dünyası olmak üzere yaşamın her alanına etkin katılımıyla mümkün olacağına inanıyoruz. Kadının iş yaşamında daha yoğun ve aktif rol alması için en önemli noktanın da kız çocuklarının eğitimi olduğunu biliyoruz. Bu nedenle Cumhuriyetimizin açtığı fırsat eşitliği yolunda yürümeye devam ederek hem işletmeler hem de devlet olarak gerekli destek ve teşviklerle kız çocuklarımızın eğitimi üzerinde önemle durmalıyız.

Kadınlarımızı ekonomik ve sosyal özgürlüklerini kazanmaları yolunda desteklemeye, iş yaşamında daha aktif rol alabilmeleri yönünde cesaretlendirmeye devam etmeliyiz. Biz de istihdam politikalarımızı daha fazla kadına istihdam sağlama ve ekosisteme dahil olmaları için destek olma yönünde geliştirmeye devam ediyoruz.

Şenpiliç olarak temel gıda maddesi üretiyoruz ve bunun çok büyük ve önemli bir sorumluluk olduğunu biliyoruz. Cumhuriyetimizin ve Atatürk ilkelerinin ışığında bu sorumluluğumuzun bilinciyle işimizi geliştirirken eğitime, eşitliğe, kadın istihdamına ve üretime destek vermeye devam edeceğiz. Çünkü cumhuriyet demek, eğitimli, nitelikli insan demek, üretim ve sanayi ile kalkınmak demek, her bireyin toplumda her alanda eşit haklara ve fırsatlara sahip olması demek.

Ülkemizi ve dünyamızı daha ileriye taşıyacak olanlar aklın, bilimin yolunda ilerleyen, eğitim ve kültür seviyesi yüksek, fikri hür, vicdanı hür, sağlıklı gelecek nesillerimizdir.

Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun.

İpek Üstündağ
Şenpiliç Yönetim Kurulu Başkanı

Comments are closed.

Navigate