45. Kuruluş Yıl Dönümümüzde Atamızın Huzuruna Çıktık

Cumhuriyetimizin 100. yılında, Şenpiliç olarak Ekim ayı boyunca yatırımlarımızın bulunduğu her bölgeden çalışma arkadaşlarımızla gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerin ardından, 29 Kasım’da Yönetim Kurulumuzla, bize bıraktığı değerlere ve ilkelerine bağlılığımızı arz etmek için Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ebedi istirahatgâhı Anıtkabir’de ziyaret ettik.

Şenpiliç Yönetim Kurulu olarak 45. kuruluş yıl dönümümüz vesilesiyle Kurucumuz ve Onursal Başkanımız Haşim Gürdamar, Yönetim Kurulu Başkanımız İpek Üstündağ, Genel Müdürümüz Aydın Başyurt ve beraberindeki Yönetim Kurulumuzla, 100 yaşındaki Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e bize bıraktığı değerlere ve ilkelerine bağlılığımızı arz etmek için Anıtkabir’i ziyaret ettik. Atamızın huzurunda saygı duruşunda bulunduktan sonra Haşim Gürdamar, Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı. Ardından Misak-ı Milli Kulesi’ne geçen Gürdamar, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı ve deftere şunları yazdı:

Büyük Önder Atatürk,

Şenpiliç olarak Ekim ayı boyunca ülkemizin her bölgesinden 3000 çalışma arkadaşlarımızla, bugün de Yönetim Kurulumuzla, Cumhuriyetimizin 100. yılında, Size ve ilkelerinize bağlılığımızı arz etmek için yüksek huzurunuza geldik.

Türk ulusunun egemenliği uğruna Trablus’ta, Balkanlar’da, Çanakkale’de, Anadolu’da emperyalistlere karşı savaşıp bağımsızlığımızı elde ederek, Türkiye Cumhuriyeti’ni kurduğunuz ve bize emanet ettiğiniz için Size ve silah arkadaşlarınıza minnettarız. Siz, yıllarca cephelerde savaşan Türk ulusuna bir cumhuriyet hediye ederek, bizlere bir asırdır savaşlardan uzak, sağlam temeller üzerinde ilerleyeceğimiz bir gelecek verdiniz. Ömrü mücadele ve yoklukla geçen bir halka sadece bağımsızlığını, özgürlüğünü kazandırmakla kalmayıp siyasal, toplumsal, hukuksal, kültürel ve ekonomik alandaki devrimlerinizle çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmanın yolunu da açtınız.

Bizler de Cumhuriyetimiz sayesinde Şenpiliç’i kurduk, geliştik, ilerledik ve Cumhuriyetimizin 100. yılında biz de 45. yılımızı kutluyoruz. Şenpiliç bugün Türkiye’nin en büyük 100 sanayi şirketi arasında yer alıyor ve bunu bize emanet ettiğiniz Cumhuriyetin yarattığı imkânlarla başardık. O nedenledir ki, emanetinizi koruyacağımıza, Türkiye’nin ekonomik bağımsızlığı için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğimize söz veriyoruz. Çağdaş ve uygar Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza dek yaşaması için ilkeleriniz ışığımız, rehberimizdir.

Ne mutlu “Türküm” diyene!

Haşim Gürdamar
Şenpiliç Gıda San. A.Ş.
Yönetim Kurulu Onursal Başkanı

Comments are closed.

Navigate