Aviagen Kulüp 420 ve Kulüp 155 Ödülleri Şenpiliç’in

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID19 salgını nedeniyle yaklaşık 4 yıldır ara verilen Aviagen Anadolu Teknik Semineri, 3-5 Ekim 2023 tarihleri arasında Sapanca’da bu yıl sekizinci kez düzenlendi. Seminerde 504 EPEF (European Production Efficiency Factor) ile Türkiye ikinciliği ödülünü Canlı Üretim Broiler Yetiştirme Müdürümüz Evren Gören, 163,78 adet civciv ile Türkiye birinciliği ödülünü de Kuluçkalık Yumurta Üretim Müdürümüz Ergün Dinçel aldı.

İki gün süren Aviagen Anadolu Teknik Semineri kapsamında Aviagen’in Türkiye yatırımları, global kanatlı pazarı, Aviagen genetik ilerlemeleri, damızlık ve broiler sevk ve idaresi, kanatlı sağlığı ve besleme gibi ülkemizde sektöre yönelik güncel konular değerlendirildi. Dünyanın çeşitli ülkelerinden ve Türkiye’den konuşmacıların yer aldığı seminer kapsamında 2022 yılı Türkiye kulüp dereceleri de açıklanarak ilk üçe giren firmalara ödülleri takdim edildi.

Aviagen Anadolu Kulüp 420 Ödülleri’nde, broiler performans değerlendirme ölçüsü olan EPEF (European Production Efficiency Factor) üzerinden 504 EPEF ile Türkiye ikinciliği ödülünü Canlı Üretim Broiler Yetiştirme Müdürümüz Evren Gören alırken, Aviagen Anadolu Kulüp 155 Ödülleri’nde ise 163,78 adet civciv ile Türkiye birinciliğini Kuluçkalık Yumurta Üretim Müdürümüz Ergün Dinçel aldı.

Comments are closed.

Navigate