İŞKUR ile 400 Kişilik İstihdam Sözleşmesini İmzaladık

Sakarya’da bulunan üretim tesislerimizde vardiya artışı ile 400 kişilik ilave istihdam sağlamak üzere İŞKUR ile sözleşme imzaladık. İlave istihdamla bölgenin ekonomik kalkınmasına katkı sağlıyor olmaktan gurur duyuyoruz.

İstihdam artışı sağlanmasına ilişkin sözleşmeyi, İŞKUR İl Müdürlüğü’nde Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz, Sakarya İŞKUR İl Müdürü Tekin Kaya, İŞKUR Genel Müdürlüğü yetkilileri Soner Ulukütük ve Şebnem Işık ile SGK Sakarya Sosyal Güvenlik İl Müdürü Erhan Çavuş ile birlikte imzaladık.

“45. YILIMIZDA, 400 KİŞİLİK İLAVE İSTİHDAMLA DAHA DA BÜYÜYORUZ”

Şenpiliç İnsan Kaynakları Direktörü Meryem Sökmen konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “1978 yılında Gebze’de kurulan bir yetiştirme çiftliğiyle temelleri atılan Şenpiliç, bugün yılda yaklaşık 500.000 ton piliç eti üretim kapasitesi ile beyaz et sektöründe 45. yılını kutluyor. 45 yıldır hem şehirde hem kırsalda ülke istihdamına katkı sağlıyoruz. Yeni ve mevcut yatırımlarda ileri teknolojiyi kullanarak dünya standartlarında sağlıklı beslenme için kritik önem taşıyan temel gıda maddesi üretmenin sorumluluğu ile piliç eti üretimi gerçekleştirmeye devam ediyoruz.”

İş gücü alım şartları hakkında da bilgi veren Sökmen, “Her seviyede çalışana ihtiyaç duyuyoruz ve iş arayanları tanışmaya davet ediyoruz. Çalışanlara asgari ücretin üstünde baz ücret ve sosyal haklar çerçevesinde ödeme yapıyoruz. İş sağlığı ve iş güvenliği konularına büyük önem veriyoruz” dedi.

“SEKTÖR TARIMI DA DESTEKLEMEKTEDİR”

Vali Yaşar Karadeniz ise konuyla ilgili şu açıklamada bulundu: “Türkiye tavuk eti üretimi bakımından kendine yeterli ve ihracatçı ülke konumundadır. Ülkemizdeki firmalar da son yıllarda teknolojik alt yapılarına daha fazla yatırım yaparak, dünya standartlarına ulaşmıştır. Türkiye’nin, tavuk eti üretiminde dünyada 10. sırada yer aldığı bilinmektedir. Tavuk eti ihracatının sektörün yaptığı yatırımlar ve modern tesisler nedeniyle bundan sonraki yıllarda da artması beklenmektedir. Sektörün istihdam oranı yüksek olmasının yanında tarımı da destekleyen yapısı bulunmaktadır. İlimizde faaliyette bulunan Şenpiliç Gıda San. A.Ş.’nin, üretim artışı doğrultusunda 400 kişilik ilave istihdamla kadrosunu büyütecek olması memnuniyet vericidir. İlimizin ve ülkemizin üretimine, ihracatına ve istihdamına hayırlı olmasını dilerim.”

“SON 10 YILIN EN DÜŞÜK İŞSİZLİK ORANINA ULAŞILMIŞTIR”

İŞKUR Genel Müdürlüğü Aktif İşgücü Hizmetleri Dairesi Başkanlığı İstihdam Uzmanı Şebnem Işık yaptığı değerlendirmede, “İŞKUR, istihdamın artırılması, işsizliğin azaltılması ve iş arayanların istihdam edilmesi için hizmet vermektedir. Bu amaç doğrultusunda, kurumumuz istihdamın olduğu her alanda program uygulamakta ve destek sağlamaktadır. Bu doğrultuda, Şenpiliç Gıda San. A.Ş. ile İŞKUR arasında imzalanan 400 kişilik işbaşı eğitim programımızın ve sigorta prim teşviklerinin ilave istihdam ile bölgesel kalkınmaya katkıda bulunmasını dilerim” ifadesinde bulundu.Comments are closed.

Navigate