Samsun Piliç’i Bünyemize Katarak Üçüncü Bölgede Üretim Tesisimizi Faaliyete Geçirdik

45. yılımızda Samsun bölgesiyle yatırımlarımız devam ediyor. Topluma ve sektöre daha fazla katkı sağlamak hedefiyle yatırımlarımıza bir yenisini daha ekleyerek Samsun bölgesinde 2022 yılının Ekim ayından beri fason kesim hizmeti üzerine iş birliği yaptığımız Yemsel Tavukçuluk A.Ş.’yi 11 Temmuz 2023 itibarıyla bünyemize katarak Samsun Piliç Sanayi A.Ş.’yi kurduk.

Samsun Kesimhanesi olarak faaliyetine devam edecek olan Samsun Piliç Sanayi A.Ş. Kavak Kesimhanesi; Söğütlü, Alifuatpaşa ve Kadirli Fabrikası’ndan sonra Karadeniz bölgesindeki üreticileri tarafından yetiştirilen piliçlerin Şenpiliç standartlarında üretilerek bölgeye ve yurt geneline sevk edileceği üçüncü bölgesel üretim tesisimiz oldu. İlerleyen süreçte bölgede kuracağımız yem fabrikamızla da Samsun’da da tam entegre üretim yapıyor olacağız.

Samsun Piliç Sanayi A.Ş.’nin Şenpiliç bünyesine katılmasının bölge için önemini değerlendiren Genel Müdürümüz Aydın Başyurt konuyla ilgili şunları söyledi: “Samsun Kesimhanesi’nin Şenpiliç bünyesine katılmasının bölge için önemi çok büyük. Bu sayede Samsun bölgesinde geçmiş yıllarda devlet teşvikleri ve yatırımcıların kaynaklarıyla yapılmış olan kümes yatırımları, üretimlerini yıllık kapasitelerine uygun olarak sürdürebilecekleri iş imkânına yeniden kavuşmaktadır. 45. yılımızda yaptığımız bu yatırımla, ülkemizin üretim kaynaklarının korunarak ve geliştirilerek ekonomik faaliyetin içinde tutulmasına, istihdamın gelişmesine katkıda bulunduğumuzu bilmek hepimiz için büyük bir mutluluk ve gurur kaynağıdır. Bu gelişmenin Samsun Piliç A.Ş.’de birlikte çalışmakta olduğumuz yeni çalışma arkadaşlarımıza, bölgede birlikte çalıştığımız yetiştiricilerimize ve diğer hizmet sağlayıcılarımıza, Şenpiliç’e ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim. Ülkemize, toplumumuza ve sektörümüze daha fazla katkı sağlamak amacıyla stratejik olarak büyüme ve akıllı entegrasyonla gelişme vizyonuyla gelişmemiz tüm hızıyla devam edecek.”

ŞENPİLİÇ, DÜNYA STANDARTLARINDA BÜYÜMEYE VE SOSYOEKONOMİK KALKINMAYA KATKI SAĞLAMAYA DEVAM EDECEK

Genel Müdürümüz Aydın Başyurt 45. yılında Şenpiliç’in gelecek hedeflerini şöyle aktardı: “Şenpiliç olarak hedefimiz, önümüzdeki yüzyılda da sağlıklı beslenme için kritik önem taşıyan temel gıda üretiminde, ülkemizin hem kendine yetebilen hem de dünyayla rekabet edebilen vasıfta sanayileşmesinde güçlü ve etkili bir kurum olmaya, ülkemizin üç farklı bölgesinde hem beyaz yakalı hem de mavi yakalı kadın ve erkek istihdamının gelişmesine önemli katkı sağlamaya, çalıştığımız bölgelerde kırsal kalkınmayı destekleyerek insanlarımızın bulundukları topraklardan kopmadan verimli iş ve işletme sahibi olmalarına imkân yaratmaya, faaliyetlerimizi sürdürürken ülkemizin iklime etkimizi en aza indirmeye, ülkemizin tarımsal üretiminin hak ettiği değeri bulmasında etkili olmaya devam etmektir.”

EĞİTİM ALANINDA DA YATIRIMLARIMIZ SÜRECEK

Şenpiliç olarak güven dolu bir geleceğin ve refah seviyesi yüksek toplumların başarılı nesillerin yetişmesiyle mümkün olduğunun bilinciyle, sosyal sorumluluk alanında da eğitime yönelik projelere öncelik veriyoruz. Bu doğrultuda, stratejik olarak büyüme ve akıllı entegrasyonla gelişme vizyonuyla faaliyetlerimize devam ederken, toplumumuza daha fazla katkı sağlamak hedefiyle eğitim alanında yatırımlarımıza devam edeceğiz. Öğrenci burslarının yanı sıra açtığımız meslek lisesi, ortaokul, fakülte, eğitim binası ve kız öğrenci yurdu ile binlerce öğrencinin eğitimine katkı sağlayarak, kalifiye genç nesillerin yetişmesine destek oluyor ve ülke istihdamına kazandırıyoruz.

Konuyla ilgili Genel Müdürümüz Aydın Başyurt şunları söyledi: “Eğitimin bir insanın ve ulusun kaderindeki büyük ve dönüştürücü etkisine içtenlikle inanan Şenpiliç Ailesi olarak tüm çalışanlarımızın gelişimine katkı sağlamanın yanı sıra faaliyet gösterdiğimiz tüm bölgelerde okullar, fakülteler, yurtlar yaparak, burs fonları sağlayarak çocuklarımızın çağımızın ihtiyaçlarına uygun, modern teknik eğitim almalarına destek olmak için çalışmaya devam ediyoruz.”

Temel gıda maddesi üretmenin sorumluluğu ve bilinciyle yeni yatırımlarımızı hayata geçirirken, mevcut yatırımlarımızda da ileri teknolojiyle sürekli olarak gerekli iyileştirmeleri yapıyoruz. 45 yıldır dünya standartlarında entegre piliç eti üretimi gerçekleştirmeye devam ederken, sosyal sorumluluk alanında da eğitime destek projelerimizi sürdüreceğiz.


Comments are closed.

Navigate