Bayilerimiz ve Bölge Müdürlerimizle Küba Gezisindeydik

2023 yılında başarılı olan bayilerimiz ve bölge müdürlerimiz için Küba gezisi düzenledik. Küba’nın başkenti Havana’da başlayan ve beş gün süren gezi kapsamında Küba’nın ve Havana’nın dünyaca ünlü turistik noktalarını ziyaret ettik.

Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kentini, Malecon Bulvarı’nı, Devrim Meydanı’nı, Colomb Mezarlığı’nı, Miramar’ı ve kenti kuşbakışı gören Morro Kalesi’ni gezdik. Dünyaca ünlü puro fabrikası ve Rom Müzesi ziyaretlerimizden sonra 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan renkli eski Amerikan arabaları ile Havana turu gerçekleştirdik.

Küba’nın Picassosu olarak bilinen Jose Fuster’in resimler, seramikler ve çizimlerle açık hava sergisine dönüştürdüğü mahallesi, modern sanatçıların merkezi olan Hamel Sokağı, Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evi, Havana’nın en keyifli caddelerinden biri olan Prado Caddesi, Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılan ve devrim sonrasında halkın hizmetine açılan Devrim Müzesi ziyaretleri ile Küba’nın medeniyet ve kültür tarihine yolculuk yaptık.

UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi ise tütün tarlaları ile görsel şölen yaşattı. Katamaranla Varadero marinasından hareket ederek Cayo Blanco adası ziyareti ve yunuslarla geçirdiğimiz vakit ise gezinin unutulmaz anları arasında yer aldı.

Comments are closed.

Navigate