MUSİAD Sakarya ve Şenpiliç MTAL Hamilik Protokolü

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şubesi ile Erenler Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında mesleki ve teknik eğitimi kapsayan “Mesleki Eğitim İş Birliği Hamilik Protokolü” imzalandı. Protokol kapsamında Sakarya Erenler Şenpiliç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile iş adamları ve öğrenciler arasında mentorluk programları, staj imkânları ve mesleki eğitim etkinlikleri düzenlenmesi planlanıyor.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şubesi ile Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında mesleki eğitim iş birliğini kapsayan “Hamilik Protokolü” imzalandı. Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Ersoy ile MÜSİAD Sakarya Başkanı İsmail Filizfidanoğlu tarafından imzalanan protokol, iş dünyası ile eğitim kurumlarının iş birliğini güçlendirmeyi hedefliyor.

Filizfidanoğlu, protokol töreninde şu açıklamalara yer verdi: “Öğrencilere iş dünyası deneyimi kazandırarak onların mesleki gelişimine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Protokol kapsamında Sakarya’nın Erenler İlçesi’nde bulunan Şenpiliç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz ile iş adamları ve öğrenciler arasında mentorluk programları, staj imkânları ve mesleki eğitim etkinlikleri düzenlenmesini planlıyoruz. Bu iş birliği ile öğrenciler, sektörel bilgi ve deneyimlerini artırma fırsatı bulacak, iş dünyasının dinamiklerini daha yakından tanıyacaklar.”

Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Ersoy ise şu açıklamada bulundu: “Bu protokol, MÜSİAD Sakarya Şubesi ve Şenpiliç MTAL arasında köprüler kurarak, geleceğin iş gücünün yeteneklerini güçlendirmeyi amaçlamaktadır. Protokolün, öğrencilere ve iş dünyasına katkı sağlayarak, birlikte başarıya ulaşma yolunda bir dönüm noktası olmasını diliyoruz. Öğrencilerimizin mesleki gelişimine olumlu katkı sağlayacak adımın, iş dünyasındaki profesyonellerle genç nesli bir araya getirerek hayırlı ve başarılı bir geleceğe vesile olmasını temenni ederiz” dedi.

Comments are closed.

Navigate