OSBÜK’ten Şenpiliç’e Üç Ödül

Türkiye’deki 392 organize sanayi bölgesinin çatı kuruluşu Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) tarafından gerçekleştirilen OSB Yıldızları Araştırması sonuçlandı. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen OSBÜK OSB Yıldızları Ödül Töreni’nde Şenpiliç olarak üç farklı kategoride ödül aldık.

OSBÜK OSB Yıldızları Araştırması Ödül Töreni’ne Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, OSBÜK Yönetim Kurulu Başkanı Memiş Kütükcü, Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, AK Parti Kocaeli Milletvekili Veysal Tipioğlu, Gebze Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Yönetim Kurulu Başkanı ve OSBÜK Denetim Kurulu Üyesi Sabri Tekli, OSB başkanları, sanayiciler ve çok sayıda davetli katıldı.

Törende, organize sanayi bölgelerinde üreten, istihdam sağlayan, ihracat yapan, AR-GE yaparak nitelikli üretim kabiliyetini geliştiren onbir farklı kategorideki 116 firmaya plaketleri takdim edildi.

OSB Yıldızları Araştırması sonuçlarına göre Şenpiliç olarak “OSBlerde en çok satış yapan”, “OSBlerde en çok istihdam sağlayan” ve “OSBlerde en çok kadın istihdamı sağlayan” firma olmak üzere üç kategoride ödüle layık görüldük.

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Yönetim Kurulu Başkanı Memiş Kütükcü, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “2023 yılında organize sanayi bölgelerimizde 1400’den fazla yeni parsel üretime kazandırıldı. Böylece organize sanayi bölgelerimizde üretim yapan fabrika sayımız 67 bini aştı. OSB Yıldızları Araştırması’na katılan firmaların ciroları, bir önceki yıla göre %97 artarak 667 milyar liraya, ihracatları %8 artarak 12,5 milyar dolara ulaştı. AR-GE harcamaları ise %115 artarak 2 milyar 932 milyon lirayla rekora imza attı. Bu firmaların istihdamı da 2022 yılında %13 arttı.”

Comments are closed.

Navigate