Sakarya Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Şenpiliç Ek Binası Tamamlandı

Diş Hekimliği Fakültesi Adapazarı kampüs yerleşkesinde 516 metrekare alana sahip iki katlı prefabrik yapı olarak dizayn edilen Sakarya Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Şenpiliç Ek Binası’nın yapımı tamamlandı.

Şenpiliç tarafından 2023 yılı Aralık ayında yapımına başlanmasının ardından geçtiğimiz aylarda kullanıma açılan ve mevcut hastane binasına ek olarak yapılan binada 18 adet çalışma ofisi, seminer salonu ve ortak kullanım alanları bulunuyor. Kliniğin iç dizaynının da tamamlanmasıyla Sakarya Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi toplamda 36 diş ünitesi ile halka hizmet verecek.

Diş Hekimliği Fakültesi’ni ziyaret eden Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al “Hayırsever iş insanı Şenpiliç Kurucusu ve Onursal Başkanı Haşim Gürdamar ve Şenpiliç Yönetim Kurulu Başkanı İpek Üstündağ’ın katkılarıyla iki katlı ek bina inşa ettik. Değerli bağışçılarımızın da katılımıyla ek binayı ve üniteleri halkımızın hizmetine açıyoruz. Katkılarından dolayı hayırsever iş insanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Comments are closed.

Navigate